Latin Dansları

Latin Dansları Türkiyede ve Dünyada bir çok farklı stilde yapılmaktadır. Los Angeles, New York ve Küba stilleri bunlardan en yaygın olanlarıdır. Bu üç stili de okulumuz da öğrenmeniz mümkündür.


Sosyal Latin Dansları Grubumuz:

İstanbul dans kursları içerisinde en çok dersi verilen dans türü olarak Salsa ve Bachata dansı ön sıradadır. Derslerimiz günümüzdeki popülerliği ve diğer danslara göre sosyal ortamlarda daha çok tercih edildiğinden SALSA dansı ağırlıklıdır. Derslerin içerisinde ek olarak chacha ve bachata dansı da öğretilmektedir. İlerleyen seviyelerde LA stile ek olarak rueda ve New York stili salsa da gösterilir.Küba Dansları:

Günümüzde SALSA olarak nitelendirilen dans ve müziklerin kökeni, orijinali, doğrusu, doğuşu küba dansıdır. Grubumuzda Küba danslarını Danzondan günümüze eğitmenimiz eşsiz tecrübesi ile öğrenirsiniz. İstanbul’daki salsa kursları içerisinde eğitmen ve deneyim farkı ile öne çıkan okulumuzda yeni açılacak sınıflar ile ilgili bilgi almak için online kayıt formumuzu doldurabilir veya yeni açılacak sınıflar bölümünden yeni başlayacak dans kurslarımız ile ilgili takipte kalabilirsiniz.


Ayrıca videolar bölümümüzden eğitmenlerimizin, derslerimizin ve öğrencilerimizin dans videolarına göz atmanızı da tavsiye ederiz.


Derslerimize rahat kıyafetlerle, temiz spor ayakkabı veya özel dans ayakkabıları ile gelmeniz uygun olacaktır. Latin derslerinde partner zorunluluğu yoktur. Asistanlarımız derslerde partner olarak sizlere eşlik etmektedir.


Eğitmenlerimiz Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) Sosyal Latin Dansları antrenörlük sertifikasına sahiptirler. Ülkemizde bu sertifikaya sahip olmayan eğitmenlerin ders vermesi yasaktır. Bu nedenle araştırma yaptığınız okullarda mutlaka bu sertifikayı görmek isteyiniz.


Haftada bir gün 1,5 saat ders ve her Cumartesi 15:00 – 18:00 saatleri arasında pratik saati ile haftada en az 4,5 saat dans etme imkanı bulursunuz. Hatta dansa gerçekten gönüle vermiş öğrencilerimiz kendi seviyelerinden bir kademe düşük sınıflarda pratik yapma imkanı da bulurlar.


Ayrıca Dansorium Dans Merkezi öğrencileri AYIN DANSI uygulaması ile ücretsiz olarak her ay farklı bir dans daha öğrenir. Dilerseniz bir dersimize katılıp kararınızı bu ders sonrasında verebilirsiniz.