Tango Kursu (Arjantin Tango)

Tango gerek Arjantin’in çeşitli bölgelerinde gerekse dünyanın çeşitli ülkelerinde farklı olarak biçimlenmiş ve az çok farklı stiller ortaya çıkmıştır.


Tango, Buenos Aires, Arjantin ve Montevideo, Uruguay kökenli bir dans ve müzik türüdür. Dansla beraber gelişen müzik tarzı da aynı adla anılmaktadır.


İlk yılların tangosu “tango criollo” veya “basit tango” olarak bilinmekle beraber, günümüzde Amerikan ve uluslararasi tango stilleri, Fin tangosu, Çin tangosu gibi çeşitli türler gelişmiştir. Ancak orijinal tango, doğduğu toprakların adıyla, “Arjantin tangosu” olarak anılmaktadır. Tangonun dramatik duygusu, dans sırasında çok zengin doğaçlama fırsatları yaratması, dansın özünde aşk ve melankoli tutkusunun yatmasından ileri gelmektedir. Arjantin tango, dansın en tutkulu halidir.


Tango müziğinin temel çalgısı Alman icadı olan fakat ismini Arjantin Tango’su ile duyuran akordeonun akrabası bandoneon’dur.


Tango Dans Kursu

Hayatın rutin gidişatından sıkıldıysanız tango kursu ile aşkın en zarif halini keşfetmeye hazır olun. En son ne zaman kendinize zaman ayırıp, yeni bir şeyler öğrenmeye karar verdiniz. Eğer uzun zaman olduysa,Tango ile ilk adımı atarak hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz. Dans Kursumuz sayesinde hem dansın inceliklerini öğrenebilir, hem de hayatın stresini bir nebze olsun azaltabilirsiniz.


Trafikten, gürültüden, stresten bunaldıysanız tango kursumuza katılıp, birbirinden güzel müzikler eşliğinde hem ruhunuzu, hem bedeninizi dinlendirebilirsiniz.


Tango dersi esnasında partner zorunluluğu bulunmamaktadır. İlk derslere rahat kıyafet ve ayakkabı ile gelinebilir. İlerleyen kurlarda ayakkabı önerisi eğitmen tarafından verilir.


Dilerseniz bir dersimize katılıp kararınızı bu ders sonrasında verebilirsiniz.